Окончан процес верификације у матичним књигама

У оквиру Одјељења за општу управу  посао верификације, који је обухватао провјеру сваког уписа у матичну књигу са првим примјерком ( папирним обликом ), затим коначну потврду таквог уноса, окончан је  у потпуности, рекла је новинарима начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић.
Она је додала да то подразумјева да сваки грађанин Општине Шамац , а који  је уписан у  матичним књигама,на захјтев, може да преузме извод  у било којој матичној служби у Републици Српској.

„Поред  уноса и провјере података, верификација подразумјева и друге радње као што су брисање дуплих уноса уколико је један унос унијет више пута у електронском облику, и поништење дуплих уписа уколико је исти упис извршен више пута у матичне књиге, каже Тривићева.
Она додаје да поред великог броја података, највише времена и труда захтјевала је верификација старих књига са недовољним информацијама, лошим рукописима, као и књиге које су оштећене у поплавама 2014.године“, каже Тривићева.
Ради детаљнијег прегледа броја уноса приказујемо табеларно податке о броју верификованих и неверификованих записа по матичним књигама.

ветлана Павловић, дипл.журналиста