Уредна снабдјевеност лијековима

Јавна здравствена установа "Апотека Шамац" уредно је снабдјевена свим потребним лијековима, а четири запослена континуирано раде на унапређењу фармацеутске здравствене заштите, рекла је директор ове апотеке Дубравка Пантелић.
Она је подсјетила да продајни програм апотеке чини широк асортиман лијекова и парафармацеутских производа, да се прилагођава потребама и условима тржишта, те се максимална пажња посвећује купцима.
"Наш асортиман представљају лијекови, медицинска средства, санитетски материјал, средства за дезинфекцију, медицински и потрошни материјал, магистрални препарати, беби козметика", навела је Пантелићева.

Она је навела да се највише у вријеме пандемије и сада купују антипиретици против температуре и за болове.
Пантелићева је подсјетила да су у вријеме пандемије радили са скраћеним радним временом по препрукама Штаба за ванредне ситуације, те да се и даље поштују све превентивне мјере при уласку у саму апотеку, употреба маске, дезинфекциног средства, физичка дистанца.
Она је навела да апотека у својој дјелатности врши снабдијевање становништва лијековима и помоћним љековитим средствима, израђује магистралне препарате, прати савремена научна и стручна достигнућа у области фармакотерапије и води законом прописане евиденције и шаље извјештаје надлежним државним службама.
"У свом раду, у складу са принципима `Добре апотекарске праксе`, пружамо пацијентима информације о правилној употреби лијекова, нуспојавама, интеракцијама и токсичности лијекова", рекла је Пантелићева.
"Апотека Шамац" ради сваким радним даном од 8.00 до 20.00 часова.
Јавну здравствену установу "Апотека Шамац" је 1. августа 1995. године основала Скупштине општине Шамац и од тада ради као самостални правни субјект.

Светлана Павловић, дипл.журналиста