Уручени кључеви за 14 стамбених јединица

Повратници у Хасићу, Новом селу, Хрватској Тишини, Гребницама, Корници и Средњој Слатини код Шамца су добили кључеве за седам обновљених и седам санираних кућа, а ријеч је о индивидуалним стамбеним јединицама из Регионалног програма стамбеног збрињавања, укупне вриједности 500.000 КМ.
Помоћник директора Републичког секретаријата за расељена лица и миграције Драган Јуричевић изразио је задовољство због додјеле кључеве повратницима јер је приоритет Секретаријата да сви имају кров над главом.

Јуричевић је захвалио свима који су омогућили да се овај посао приведе крају, а то су, у првом реду, страни и домаћи донатори.
"Упоредо са овим програмом и Влада Републике Српске у својим редовним програмима има пројекат одрживости, тако да ови сви који су добили кућу или кров над главом имају прилику да аплицирају да им се омогући да могу да раде и зарађују за свој и живот породице", рекао је Јуричевић новинарима.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истакао је да општина овом програму учествује неколико година заредом.
Милићевић је сигуран да ће општина Шамац и посавске општине учинити све што је у њиховој моћи да учествују у свим оваквим пројектима, дијелом и са својим финансијским средствима.
Он је навео да је општина Шамац у овом случају учествовала са аспекта обезбјеђивања свих неопходних дозвола.

"Опредијељеност општинске управе је да у наредном периоду учествује у свим пројектима који ће помоћи људима који желе да се врате на ово подручје или су се већ вратили, а немају услове за живљење, те да припомогнемо и из буџета општине када је ријеч о оваквој врсти пројекта који нам обезбјеђују нешто мање учешће из властитог буџета, а подразумијевају помоћ виших нивоа власти", рекао је Милићевић.
Повратник Паво Самарџић, син Марка из Новог села, задовољан је обновом куће, те истакао да од данас његови родитељи имају гдје да се врате.

Светлана Павловић, дипл.журналиста