Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 16.07.2020. године

Штаб за ванредне ситуације општине Шамац обавјештава да је последњег извјештаја о епидемиолошкој ситуацији од тестираних  девет лабораторијских узорака са подручја општине Шамац вирус корона потврђен је код још три особе. Ријеч је о двије особе мушког и једној особи женског пола, средње животне доби.
Тренутно се под прописаним здравственим надзором налази 30 особа.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 30 контрола поступања по издатим Рјешењима о кућној изолацији и стављању под здравствени надзор. Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
На подручју општине Шамац од почетка пандемије до сада потврђена су 22 случаја заразе корона вирусом од чега се у међувремену потпуно опоравило 15 особа док је тренутно седам активних случајева заразе корона вирусом.