Служен парастос за погинуле борце у Доњој Црквини

У Доњој Црквини код Шамца је служен парастос за 16 бораца погинулих у Народноослободилачком рату од 1942. до 1945. године, као и за 10 бораца и три цивила, који су страдали у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.
Парастосу су, поред осталих, присуствовали начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, предсједник Скупштине Николина Шкрбић и начелница Одјељења за Општу управу Лепа Тривић.

Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да су жртве из Црквине дале немјерљив допринос за стварање Републике Српске и да зато не смију бити заборављене.
Начелник Одјељења за општу управу Лепа Тривић рекла је да су се данас окупили како би одали помен онима који су платили највећу цијену за стварање Републике Српске.
"На овакав начин поручујемо да њихове жртве нису и никада неће бити заборављене, а на нама је, као и на будућим генерацијама, да се старамо да њихова дјела остану урезана у нашој историји", навела је Тривићева.

Парастос у Доњој Црквини служио је свештеник Бојан Лазић, вијенце су положили представници породица погинулих, мјесне борачке организације и општинске власти.
Организатори су Борачка организација Шамац и Мјесна борачка Доња Црквина.