Смањен број саобраћајних незгода и настрадалих лица

У оквиру акције коју проводи МУП РС у сарадњи са Ауто мото савезом РС, а коју проводе Полицијске станице за безбиједност саобраћаја, у Шамцу је данас проведена акција под називом „Знате ли које су Ваше дужности у случају саобраћајних несрећа. У ову акцију као и све досада укључила се и Полицијска станица за безбиједност саобраћаја Шамац.

Припадници полицијске станице за безбиједност саобраћаја подијелили су памфлете учесницима у саобраћају заустављајући их на магистралним и регионалним путевима на подручју општина Шамац, Модрича, Доњи Жабар и Пелагићево. Акција се проводи два дана, данас и сутра.

- Ово је једна у низу акција коју проводимо, а њем циљ је да превентивно дјелујемо на дешавање саобраћајних несрећа и да учеснике у саобраћају упознамо са њиховим обавезама у случају дешавања саобраћајних несрећа, као да их и упознамо о попуњавању европског извјештаја о саобраћајној несрећи са мањом материјалном штетом – рекао је Драган Шарчевић командир Полицијске станице за безбиједност саобраћаја Шамац.

Шарчевић је истакао да је у први мјесец ипо дана 2010. године у односу за исти период 2009. године дошло до значајног смањења дешавања  саобраћајних несрећа на овом подручју за 53 одсто, као и број саобраћајних несрећа са погинулим лицима за 50 одсто и несрећа са тешко и лако повријеђеним лицима за 50 одсто.