Инвалиди заједно

У Шамцу је 16. фебруара одржан састанак ратних војних инвалида општине Шамац на којем су поред шамачких инвалида присуствовали и председник БО Доњи Жабар Бранко Гајић и председник РВИ Доњи Жабар Душан Цвијановић. Они су се окупили како би путем медија исказали свој револт због умањења инвалиднина, а које ће како кажу неко од надлежних видјети како би се стање промијенило. Они су највише револтирани понашањем љекарских комисија које иду од инвалида до инвалида и умањују категорије инвалидности на основу наводно неких старих докумената.

-Ми тражимо да се обустави истог момента рад ревизорских комисија до доласка министра, председника ревизорске комисије на састанак са РВИ. Парола „Стоп лажним инвалидима“ се претворила у лакрдију гдје се прави РВИ руше и обарају једну, двије, па чак и четири категорије. Није само ствар у питању новаца колико се добија инвалиднине него је највише у питању што је наше достојанство срушено. Ми смо ову државу стварали, ми смо ратовали и крварили за ову државу, а сад нам се овако враћа. Покушали смо преко неких институција и могу да похвалим једино  начелника општине Шамац који је изашао у сусрет и рекао да ће покушати све што је у његовој моћи да нам помогне да се то ријеши -  рекао је Мићо Благојевић предсједник Предсједништва РВИ општине Шамац.

Благојевић је нагласио да ће 16. фебруара бити упућен захтјев Министарству борачко – инвалидске заштите РС, Централној ревизорској комисији да се хитно обустави рад ревизорских комисија и да се издата рјешења стопирају до даљих договора и до даљих налаза које инвалиди трерба да прикупе.

-Прво ћемо покушати са нашим захтјевима, ако се оглуше о наше захтјеве онда идемо у ванинституционалну борбу, а то је блокирање путева, институција, ако треба да идемо и пред Владу РС да штрајкујемо и све остало. Нама се борити ми немамо другог избора. По нашим подацима који нису баш најтачнији 100 РВИ свима је бар у 95 случајева смањена категорија рекао је Благојевић.

Предсједник БО Доњи Жабар Бранко Гајић истакао је да није правдено то што се ради са инвалидима и да се слаже са шамачким инвалидима.

-Био сам у згради Владе РС на потпису протокола и ми се слажемо са тим да се стане на крај лажним инвалидима, а не да се прави инвалидима укида то право. Није логично да се не ваде прави налази. Ја сам инвлид без ноге, у мене нога не може нарасти и сада мени  укидају инвалиднину рекао је Гајић.