Министар унутрашњих послова РС у Шамцу

На позив општинског руководства Шамца, начелника општине и предсједника Скупштине Саве Минића и Предрага Маринковића, општину Шамац је 23. фебруара посјетио министар унутрашњих послова Станислав Чађо. Иза затворених врата са министром и руководством општине разговарали су и начелник МУП- Добој Тихомир Нарић и командир полицијске станице за безбиједност саобраћаја Шамац Игњатије Бијелић. Након састанка у Прес центру у општини Шамац одржана је прес конференција за новинаре.Министар је истакао да су разговарали о питањима из заједничког спектра интереса и констатовали заједничке закључке на обострано задовољство.

На састанку је констатовано да је стање безбиједности на високом нивоу на овом подручју што и грађани препознају, као и коректан однос полиције.

- Имамо битно унапријеђен рад полиције по одређеним областима посебно по питањима криминалитета. Ако поредимо само 2008. годину и прошлу годину имамо важну чињеницу да је откривеност по извршиоциума КД у 2008. години била 46 одсто, а да је она данас на нивоу 74 одсто што је огроман напредак који је направила структура Полицијска станице унитар ове општине и ја сам посебно задовољан. Задовољан сам и са аспекта јавног реда и мира, нема озбиљнијих нарушавања. Са аспектом саобраћаја задовољан сам по свим елементима и броју несрећа и броју погинулих и броју тешко повријеђених лица, јер имамо озбиљан напредак.Задовољан сам укупном атмосвером на подручју општине Шамац и када је у питању повратничка популација и оним што чини садржај рада из пројекта „Рад полиције у заједници“, то је једна добра конекција и са локалним структурама власти, а и са грађанима – рекао је министар унутрашњих послова Станислав Чађо.

Чађо је истакао да су сви заједнички констатовали неколико области у којима желе да чине напретке, а то се поред осталог односи када је у питању саобраћај.

-Морамо да разумијемо и градимо сензибилитет да је ово пољопривредни крај да пољопривредници немају баш све услове и препоставке нити живе у амбијенту који је апсолутно савршен да и у том смислу градимо одређену врсту сензибилитета да будемо од помоћи и пољопривредницима који јесу учесници у саобраћају и да не дјелујемо једино и искључиво репресивно.У наредном времену ћемо и ту осјетити побољшање наравно то не подразумјева компромисе који говоре да неко може да учествује у саобраћају на начин да ће угрожавати живот другог учесника или грађанина ту нема дилеме. Морамо у областима који се тичу контроле саобраћаја уједначавати критерије ма шта то значило.Морамо имати једну врсту сензибилитета према свим грађанима који долазе и одлазе са ових простора, и један цивилизован уједначен и крајње професионалан и коректан приступ, а то подразумијева да ако смо спремни сопственим грађанима да кажемо да постоји репресивни, превентивни или неки други приступ то мора бити једнако за све. То је и главна порука коју желим да пошаљем – истакао је Чађо.

Захваљујући се министру на доласку, начелник општине Шамац Саво Минић рекао је да је ово један од најквалитетнијих састанака од како је он начелник општине Шамац. Минић је истакао да су се на састанку сложили да је управа сервис грађана.

- У овом моменту могу да кажем да сам поносан на рад полиције када је у питању аспект безбиједности грађана и мира на подручју наше општине. Статистички подаци о којима је говорио министар је нешто преко чега се не може прећи, не само да је за похвалу, него даје директне резултате да у нашем контакту са грађанима имамо похвале и осјећамо се сигурнији и безбједнији- рекао је Саво Минић начелник општине Шамац.

Минић каже да осим тематике коју је навео министар битно је напоменути да је обрађено низ тема и да је састанак био конструктиван, као и да су се сложили око активности које се дешавају на овом подручју, а у будуће ће сигурно унаприједити рад не само Полицијске станице, него и МУП-а РС и потрудиће се да општина Шамац буде пример како управа треба да буде сервис грађанима.

- У згради Полицијске станице прави се један сервис за грађане, тако када дођу и до Полицијске станице и до општине имају апсолутно комплетну, транспараентну услугу и да осјећају да је општина сервис грађанима и да желимо на сваки начин да сваки грађанин и РС и општине Шамац осјећа као неко коме је пружена дужна пажња и она која мора да буде сервисирана од стране општинског менаџмента- каже Минић.