Обданиште почиње са радом 1. септембра

Јавна предшколска установа "Радост" у Шамцу почеће са радом 1. септембра, рекао је данас начелник општине Ђорђе Милићевић, који је и командант општинског Штаба за ванредне ситуације.
Милићевић је након састанка са директорком вртића "Радост" Маријаном Дујковић о припремама и почетку рада обданишта, рекао да су једна од општина која је већ почетком јула из превентивних разлога прекинула рад обданишта, а да су се сада створили услови да са 1. септембром почне са радом.

Према његовим ријечима, у протеклих 15 дана спроведен је низ мјера које се тичу дезинфекције објекта, систематског прегледа радника и исуњавање свих преветивних мјера предвиђених од Института за јавно здравство, како би дјеца несметано кренула у обданиште.
Милићевић је апеловао на родитеље да имају разумијевања за одлуку коју је донио Републички штаб о ограничењу броја дјеце у групама на 20.
"Очекујем да ће ресорно министарство у другој половини септембра повећати број дјеце на 25. Вјерујем да ће епидемиолошки услови бити такви да можемо ићи у том правцу и да ћемо добити сагласност. Имамо велику потребу, а грађани и родитељи морају да разумију да није у надлежности општинског Штаба за ванредне ситуације да може проширивати тај број. Очекујемо да ћемо моћи примити додатан број дјеце", навео је Милићевић.
Дујковићева каже да су и даље на снази остале хигијенско-епидемиолошке мјере приликом пријема дјеце - родитељи морају долазити са маскама, на улазу ће стајати васпитач који ће вршити тријажу: мјерење температуре код дјеце и дезинфекцију руку родитељима.
"Родитељи морају прећи преко дезинфекционе базе на самом улазу у гардеробу докле им је дозвољен приступ. Остали дежурни васпитачи ће преузимати дјецу и одводити их у њихове васпитне групе, да се не би стварала гужва. Апелујемо на родитеље да поштују вријеме пријема. Послије 8.00 часова вртић и главна капија биће закључани. Број телефона у случају потребе је 054/620-880", навела је Дујковићева.