Парастос за погинуле борце ВРС у Крушковом Пољу

У Цркви Светог кнеза Лазара у шамачком насељу Крушково Поље данас је служен помен за 14 погинулих бораца Војске Републике Српске и три цивилне жртве рата.
Парастос су служили протојереји-ставрофори Ђоко Лазић и Николај Тодоровић.

"Они су платили велику жртву да бисмо ми данас живјели у Републици Српској. Дужност је свих да их се сјећамо и његујемо успомену и све оно што су они дали за одбрану Републике Српске", рекла је начелница општинског Одјељења за општу управу Лепа Тривић.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић истакао је да на овај начин оживљавају успомене на своје саборце и тешко вријеме које су прошли, бранећи Републику Српску.
"Једино на тај начин ћемо одужити свој дуг према онима који су својом крвљу бранили слободу и ове просторе", рекао је Зорановић.

Вијенце и цвијеће положили су чланови породица погинулих бораца, представници општинске и мјесне Борачке организације, мјесне заједнице Крушково Поље и други.
Парастосу је присуствовала начелница Одјељења за урбанизам и стамбено комуналне послове Ведрана Михаљчић.