Крв дало 60 лица из Шамца

У Шамцу је организована друга акција добровољног давања крви у овој години, у којој је ову драгоцјену течност, од пријављених 80, дало 60 лица за потребе добојског Завода за трансфузију.
Акцију је организовао шамачки Црвени крст у сарадњи са добојским Заводом за трансфузију крви.

Секретар шамачког општинског Црвеног крста Даница Радуловић рекла је Срни да су се акцији одазвали и нови, млађи даваоци.
Она је истакла да становници Шамца којима је потребна крв не морају да траже даваоце, већ је довољно да се јаве у канцеларије Црвеног крста и да ће крв бити обезбијеђена.
"Захваљујући повећаном одзиву, у могућности смо да током цијеле године обезбиједимо крв пацијентима са подручја наше општине који се лијече у Добоју или Бањалуци", навела је Радуловићева.