Реализована прва фаза пројекта изградње пјешачке стазе у Српској Тишини

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић са сарадницима данас је обишао мјесну заједницу Српска Тишина гдје је реализована прва фаза пројекта који је ушао у петогодишњи план капиталних улагања и који је реализован на приједлог мјештана Српске Тишине.
Ради се  о изградњи прве фазе пјешачке стазе са одбојном оградом и ЛЕД расвјетом вриједности 180.000 КМ који су издвојени из Буџета општине Шамац.

Милићевић напомиње  да је важно што  су изградњом пјешачке стазе повезали двије мјесне заједнице, Српску Тишину и Шамац , а све у циљу безбиједности свих учесника у саобраћају, првенствено за пјешаке и бициклисте.
Милићевић је најавио да ће током наредне године наставити започети пројекат гдје је остало  да се заврши око километар  дужине кроз мјесну заједницу Српска Тишина.

„Када је ријеч о пјешачким стазама у ужем окружењу мјесне заједнице Шамац један од приоритета  у наредном периоду ће бити изградња пјешачке стазе  од мјесне заједнице Писари до уласка у мјесну  заједницу Шамац. Наставком овог пројекта  ми би у континуитету поред града Шамца имали пјешачку   стазу у дужини од четири километра“каже Милићевић.

Он подсјећа, да су  као резултат озбиљне иницијативе чланова Савјета мјесне заједнице Српска Тишина у претходном периоду и данас имали улагање око 9.000 КМ у  опход  око православне цркве у Српској Тишини, те да се  заједничким средствима мјештана и Општине Шамац завршава санација Спомен обиљежја жртвама у отаџбинском и Другом свјетском рату са овог подручја.

Захваљујући се разумјевању начелника и Општинске управе предсједник Савјета Мјесне заједнице Српска Тишина Лука Станојевић каже да су мјештани презадовољни  темпом и обимом радова до сада, те да ће им лед расвјета смањити обавезе плаћања електричне енергије, а што је још битније безбиједност пјешака.

Светлана Павловић, дипл.журналиста