Донирана опрема за шест фудбалских клубова

Предсједник Општинског фудбалског савеза (ОФС) Шамац Симо Варадиновић изјавио је новинарима да је за шест фудбалских клубова које су чланице Општинског фудбалског савеза Шамац подијељена опрема.
„Спортску опрему су добили ФК „Црквина“, ФК „Гајеви“, ФК „Будућност“ Горња Слатина, ФК „Младост“ из Тишине, ФК „Братство“ из Доње Дубице и ФК „Пелагићево“, клубови који се такмиче у подручној лиги Модрича - Шамац“, каже Варадиновић.
Варадиновић каже да је циљ да помогну клубовима у тешком времену када влада пандемија са корона вирусом и када привредни субјекти не могу да помажу у капацитету као што је то био до сада.

Предсједник Подручног фудбалског савеза (ПФС) Добој Петар Јелић подијелио је опрему за клубове Подручне лиге Модрича-Шамац са подручја ОФС Шамац и истакао да ће свих 59 клубова у оквиру ПФС Добој добити помоћ у опреми - гарнитуре дресова, фудбалске лопте или мреже за голове укупне вриједности 30.000 КМ.
"Овај пројекат покренут је у сарадњи са начелницима и градоначелницима општина и градова са подручја добојске регије. Кренули смо прво са клубовима Подручне лиге, а након тога опрему ће добити и клубови Регионалне лиге", истакао је Јелић.

Клубови су ослобођени 50 одсто трошкова котизације и службених лица на лигама ПФС Добој.
"За то сам се залагао још прије четири године, а приликом избора на чело ПФС Добој успио сам да то реализујем. Имамо у плану и друге пројекте за наредну годину, а све са циљем да олакшамо фудбалским клубовима са наше регије функционисање у овом тешком времену", нагласио је Јелић.
Он је данас посјетио и Шамац и додијелио опрему ФК "Црквина", чији је Члан управе фудбалског клуба „Црквина“ и предсједник ОФС Шамац Симо Варадиновић захвалио Јелићу и његовим сарадницима на вриједној помоћи за клуб.
Јелић је подијелио опрему клубовима из ОФС Шамац и ОФС Модрича, а наредне седмице обрадоваће клубове из ОФС Добој и ОФС Брод.