Пријем за учеснике Дјечијег фестивала „Ритам Европе“

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, предсједник Скупштине Николина Шкрбић и начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић уприличили су данас пријем за учеснике Дјечијег музичког такмичења „Ритам Европе“ из  Црквине код Шамца.
Они су након пријема позвали своје грађане да у суботу, 19. септембра, подрже Андреу Лазендић, Илију Благојевића и Далибора Лакића учеснике Дјечијег музичког такмичења "Ритам Европе", тако што ће током преноса програма на Радио-телевизији Републике Српске послати СМС поруку на број  091510720  Пјесма (размак) 09.

"Шамац представљају млади људи који заслужују нашу подршку, и они су сутра промотери наше општине", поручили су Милићевић, Шкрбић и Стојић.
Милићевић каже да је  Општина Шамац увјек подржавала  и подржава  талентоване омладинце како би им помогла да развију своје таленте.
"Гласајмо у суботу за представнике општине Шамац и потрудимо се да будемо домаћини „Ритма Европе“ 2021. године", поручио је Милићевић.
Телевизијски пренос такмичења на РТРС-у почиње у суботу, 19. септембра, од 20.10 часова, а број порука током гласања је неограничен.
Највеће европско дјечије музичко такмичење први пут се одржава у Републици Српској и на њему ће учествовати представници 14 општина и градова Српске.

Млади  ће представљати једну државу и пјеваће на језику те земље, а шамчани ће извести нумеру "Станд” Габријеле Гунчикове из Чешке, побједнице Евровизије 2016. године.
Аудиција за избор младих пјевача и плесача који ће наступити на овогодишњем "Ритму Европе" одржана је у фебруару. Андреа Лазендић је изабрана као пјевач, а Илија Благојевић и Далибор Лакић ће јој помоћи извођењем кореографије.
Фестивал је осмишљен у складу са Европском повељом о учешћу младих у јавном животу на локалном и регионалном нивоу, Бијелом књигом ЕУ о младима, односно, националним и локалним стратегијама за младе.