Организовано предавање за пчеларе

У организацији регионалног удружења пчеларске регије Добој у Шамцу 13. марта одржано дружење за пчеларе са ове регије. Покровитељ предавања је Пчеларски савез Републике Српске. Домаћин је било шамачко удружење пчелара „Маслачак“ Шамац.

Ово је регионални скуп за општине Добој, Петрово, Дервента, Брод, Вукосавље, Шамац, Модрича, Пелагићево, а присутни су били  и гости председници удружења пчелара Оџак и Орашје. Предавач и гост био је професор са београдског факултета др Мићо Младеновић. Тема је радно пчеларска, значи крај зиме, почетак радова на пчелињаку, преглед пчелињих заједница, утврђивања стања и радови које треба предузети на пчелињаку.

-Ми смо успоставили контакте са удружењима из Оџака и Орашја првенствено у циљу заједничке комуникације и размјене информације о стању пчелињих заједница и заједничке активности када је у питању авио третман заштите од комараца – рекао је Светозар Евђић председник удружења пчелара „Маслачак“ из Шамца.

Евђић је истакао да је у току израда Закона о пчеларству гдје је и ово удружење из Шамца активно узело учешће. Стављањем Закона у процедуру пчелари очекују да ће наредне године имати и школе за пчеларе.