Презентација за пољопривреднике, привреднике и повратнике на шамачком подручју

У општини Шамац данас је уприличена презентација представника „Зираат“ банке о њиховим банкарским производима везаним за повратнике, пољопривреднике и привреднике са ове Општине.
Начелник Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић каже да је превасходно слиједио договору са представницима банке, а затим су позвали пољопривреднике, повратнике и привреднике да се упознају са производима банке.

Он каже да је ово обострани интерес.
„Циљ је упознавање привредника, пољопривредника и повратника о условима и начину стицања повољних финансијских средстава за унапређење и проширивање производње и набавку опреме“, каже Недић.
Директор Подружнице „Зираат“ банке у Брчком Един Ајановић истиче да ова банка није само класична комерцијална банка, него и банка која нуди одређене помоћи у развоју одређених грана индустрије, посебно  пољопривреде.
„Имамо јако  широку лепезу наших производа између којих сам ставио акценат на турску линију кредита гдје имамо и каматне стопе 0 посто за стимулисање пољопривредне производње. Остале  комерцијалне камате се крећу као и у другим банкама, од најнижих до највиших камата зависно од врсте дјелатности којом се баве“, каже Ајановић.
Он је додао да имају своје 32 филијале које се налазе у Републици Српској у Бања Луци, Бијељини и Сребреници, у Брчко – Дистрикту и у већини градова Федерације.
„Они који испуњавају услове могу добити кредите. Нису ригорозни услови. Стандардни услови кредитне политике било које банке је да докажу да могу вратити та средства како би људи повећали своју производњу на свом имању и проширили своје дјелатности“, каже Ајановић.
Обзиром да је презентација финансијског карактера поред привредника, пољопривредника и повратника презентацији је присуствовао и начелник Одјељења за финансије Слободан Сјенчић.