Обновљено дјечије игралиште у централном парку у Шамцу

Руководство општине Шамац и представници филијале Рајфајзен банке обишли су данас обновљено дјечије игралиште у шамачком централном парку, у чију оновну је уложено 6.000 КМ.
У парку у Шамцу постављени су тобогани, вртешке, љуљашке, клацкалице и уређен је комплетан простор за ове реквизите, а у обнову овог игралишта Рајфајзен банка је уложила 4.000 КМ, а општина Шамац 2.000 КМ.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић захвалио је представницима филијале Рајфајзен банке, наводећи да су 4.000 КМ добијене по јавном позиву Банке.
Он је рекао да ће Општина Шамац и даље пратити Јавне позиве Рајфајзен банке и наставити да успоставља још бољу сарадњу са њима.
Милићевић је напоменуо да је ово пето обновљено игралиште на подручју општине Шамац у протекла три мјесеца.

"У току је изградња и уређење дјечијег игралишта у Мјесној заједници Ново Село, а прошле године смо уредили дјечије игралиште на подручју Мјесне заједнице Доња Слатина. Циљ нам је да до наредне јесени опремимо још игралишта како би завршили наредну годину са укупно 10 дјечијих игралишта на подручју општине Шамац", рекао је Милићевић.

Директор Јавне установе Дјечије обданиште "Радост" Маријана Дујковић изразила је задовољство јер дјеца из вртића често бораве у парку.

"Задовољство је веће с обзиром на то да идемо у сусрет Недјељи дјетета, чији је слоган "У здравом тијелу здрав дух"", рекла је Дујковићева.