Настављамо са пројектом обнове фасада у Шамцу

„Општина Шамац трећу годину заредом проводи пројекат обнове и санације фасада, а то ће наставити и у наредном периоду  како би град био уређенији и љепши. У претходне двије године обновљено је 12 објеката кроз Јавни позив, а ове године три објекта. Укупна вриједност свих радова је око 85.000 КМ гдје учествују по 50 одсто Општина Шамац и грађани“, каже начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић.

Милићевић је додао да се Јавни позив односи на власнике индивидуалних стамбених објеката, пословне објекте и заједнице етажних власника који се јаве на Јавни позив, следеће године настављају са овим пројектом обнове, те га радује да Шамац добија ново рухо које је било потребно и са аспекта изгледа града и са аспекта свих оних који долазе и живе у овом граду.
„Шамац то заслужује. Немамо довољно финансијских средстава да  током једне године објавимо Јавни позив за цио град, него сваке године дефинишемо одређени број улица гдје се могу путем Јавног позива пријавити и дати своје учешће од 50 одсто а остали дио општина Шамац. И следеће године ће у буџету као и претходних година бити планиран износ у ове сврхе“, каже Милићевић.
Он напомиње да ће у концепту обнове града и његовог руха бити обновљен и симбол града Стари сат који је у власништву Српске православне цркве.
Ове активности су започете прије три мјесеца, изабран извођач који ће извршити обнову и освјетљење Старог сата, а сам завршетак активности се очекује за 15 дана.

Ведрана Михаљчић начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове истиче да се у овој години обнавља три објекта, два заједница етажних власника и један индивидуални стамбени објекат укупне вриједности око 30.000 КМ, од којих су радови завршени на једном објекту, други је у току, а један ће бити завршен у наредних мјесец дана.

Брано Гајић предсједник заједнице етажних власника у улици „Гаврила Принципа“ чији је објекат у току обнове каже да грађани не би сами могли обновити своје објекте, али уз помоћ општине Шамац много је лакше.
„Захваљујем се Кабинету начелника на препознавању потребе за уређење и обнову фасада у граду Шамцу. Наша зграда је у лошем стању, урађена је послије Другог свјетског рата, али учешћем по 50 одсто грађани и Општине можемо да је доведемо у добро стање“, каже Гајић.