Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 26.10.2020. године

Штаб за ванредне ситуације општине Шамац обавјештава да је тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине под контролом, те да тренутно неће уводити строжије мјере заштите у односу на мјере које је донио Републички штаб за ванредне ситуације.
На данашњој сједници штаб је донио закључак и наложио инспекторима и комуналној полицији да интензивира контроле поштовања мјера републичког штаба, а у циљу превентивног дјеловања на спречавање ширења заразе изазване вирусом Корона.
Тренутно на подручју општине Шамац је 17 лица под здравственим надзором, а од којих је 4 лица позитивно на вирус Корона.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 17 контрола поступања по издатим Рјешењима о кућној изолацији и стављању под здравствени надзор.
Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.