Ново ватрогасно возило уручено Ватрогасној јединици Шамац

Ватрогасна јединица у Шамцу добила је данас ново навално возило у вриједности 362.700 КМ, као резултат добре сарадње Ватрогасног савеза са том јединицом и шамачком општином.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић захвалио је Ватрогасном савезу Републике Српске за ову донацију, наводећи да је задатак у наредном периоду додатно опремити ватрогасну службу у Шамцу.

Наводећи да од 2008. године није било донације од Ватрогасног савеза Српске, Милићевић је изразио увјерење да ће Ватрогасна јединица подићи ниво безбједности када је ријеч о пожарима, не само на овом подручју, већ и у сусједним општинама.
Он је рекао да је посредством Фонда за заштиту животне средине Републике Српске кандидован пројекат енергетске ефикасности у вези са обновом старог дијела зграде Ватрогасног дома у Шамцу.
"У оквиру донаторских и средстава из буџета општине Шамац настојаћемо обезбиједити алате за интервенције у случају саобраћајних незгода овдје, а и шире, с обзиром на то да је ово транзитно подручје", истакао је Милићевић.
Он је подсјетио да је прије двије године формирано одјељење ватрогасне службе у Обудовцу и са тог подручја се покрива и Доњи Жабар и Пелагићево.

Члан Управног одбора Ватрогасног савеза Републике Српске Славен Пијетловић рекао је да је Скупштина тог савеза усвојила план техничког опремања ватрогасних јединица за 2018/19. годину и у том плану се нашла Ватрогасна јединица општине Шамац са 362.700 КМ.
"Навално ватрогасно возило има техничке услове гашења пожара и спасавање живота и материјалних добара", навео је Пијетловић.
Старјешина Ватрогасне јединице Шамац Слободан Миловановић истакао је да је ново возило посљедња ријеч технике када је ријеч о опреми.
Он је рекао да шамачка Ватрогасна јединица има 15 ватрогасаца, те сада укупно шест возила за гашење пожара и једно командно возило.
Миловановић је додао да су од почетка ове године имали 51 интервенцију на гашењу пожара.