Одржана сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

На данашњој редовној сједници Скупштине општине Шамац одборници су расправљали о 11 тачака дневног реда и тако дали допринос развоју ове локалне заједнице.
Скупштина општине Шамац усвојила је данас Нацрт буџета за 2021. годину у износу од 8.350.000 КМ, а томе је новинаре информисао Начелник општине Ђорђе Милићевић.

"Како не би дошли у ситуацију привременог финансирања и како би имали донесен буџет за 2021. годину, у складу са Законом о буџетском систему до 31. децембра, ми смо данас усвојили Нацрт буџета. Између 15. и 21. децембра нови сазив Скупштине усвојиће приједлог буџета", рекао је Милићевић новинарима након посљедње сједнице Скупштне општине у овом сазиву.
Он је подсјетио да је Нацртом буџета и даље предвиђена значајна ставка за одржавање и уљепшавање ужег језгра општине, као и пројекти који се тичу обнове фасада и додатног уређења.
Милићевић је навео и да су подстицаји за пољопривреду на истом нивоу као претходне године, што износи 120.000 КМ, те да постоје и грантови подршке локалном Дому здравља.
"Посебно битна је социјална компонента буџета која ће бити на нешто вишем нивоу у износу од 200.000 КМ, што је за 30.000 KM више него у овој години, а подразумјева подршку првачићима, породицама са четворо и више дјеце и подршци вантјелесној оплодњи", рекао је Милићевић.
Он је навео да капитални дио буџета према нацрту за 2021. годину износи око 350.000 КМ, с тим да ће преостати средства која током ове године нису искориштена од кредитног задужења за инвестиције.

Предсједник Скупштине општине Николина Шкрбић изразила је задовољство функционисањем локалног парламента у протекле четири године и добром сарадњом извршне и законодавне власти.
Она је изразила задовољство конструктивношћу свих одборника, надајући се да ће и наредни сазив Скупштине општине бити овако добар и конструктиван, те да ће на задовољство свих грађана добро сарађивати са начелником општине.

На задњој сједници Скупштине општине Шамац одборници су дали подршку Ребалансу Буџета општине за 2020. годину, приједлогу одлуке о измјенама одлуке о извршењу Буџета за 2020. годину, те приједлогу одлуке о приступању измјени Просторног плана општине Шамац 2013 - 2033 године.
Подршку одборника добио је и Програм рада ЈУ "Народна библиотека" за 2021. годину, Годишњи Програм рада ЈПУ "Радост" за радну 2020/2021 годину, те Информација о заштити дјеце и омладине са сметњама у развоју.