Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 30.10.2020. године

На данас одржаном састанку Штаба за ванредне ситуације општине Шамац, констатовано је да је повећан број особа које су од стране епидемиолошке  службе ЈЗУ „Дом здравља“ упућене на тестирање на присуство корона вируса.
Примјећен је благи  пораст лица код којих је утврђено присуство вируса, али тај број није забрињавајући.
Штаб је донио закључак да ће се епидемиолошка ситуација на подручју општине Шамац помно пратити те да ће се у складу са развојем ситуације уводити строжије мјере заштите у односу на мјере које је донио Републички штаб за ванредне ситуације.
Од понедјељка 02.11.2020. г. наставља се одвијање васпитно образовног процеса у просторијама основних и средње школе на подручју општине Шамац.
Тренутно на подручју општине Шамац су 43 лица под здравственим надзором, а од којих је 18 лица позитивно на вирус Корона.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 40 контрола поступања по издатим Рјешењима о кућној изолацији и стављању под здравствени надзор.
Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.