Обиљежена крсна слава Општине, Борачке организације и Храма

Општина Шамац, општинска Борачка организација и храм Светог великомученика Димитрија су прославили крсну славу Митровдан.

Након литургије у храму Светог Димитрија, положени су вијенци на централном споменику на којем су урезана имена 440 погинулих бораца Друге посавске бригаде, од којих су 362 била са шамачког подручја.
Вијенце су положили представници локалне заједнице и представници општинске Борачке организације.

Начелник општине Ђорђе Милићевић честитао је славу Борачкој организацији, свештенству храма и становницима локалне заједнице и истакао да Свети Димитрије свих ових година чува општину Шамац.
"Вјерујем да ће и наредних година Свети Великомученик Димитрије чувати општину Шамац и њене становнике у нади да ће ова општина бити боље мјесто за живљење. Вјерујем да је то могуће", рекао је Милићевић.

Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић истакао је да српски борци и ове године настављају традицију као и претходне генерације, што ће чинити све док постоји иједан српски борац.

"Поносни смо што смо створили Републику Српску. Данашњи дан је прилика да се сјетимо наших погинулих сабораца који су живот дали да би ми на овом простору могли славити своје крсне славе", додао је Зорановић.