Обавјештење Општинске изборне комисије Шамац

Поштовани бирачи обавјештавамо Вас да се Локални избори у БиХ одржавају дана 15.11.2020. у периоду од 7 до 19 часова. Своје бирачко право можете остварити на 27 редовних бирачких мјеста, чију локацију можете видјети у прилогу овог обавјештења.
Ови избори се одржавају у ери епидемије COVID-19 те Вас упозоравамо да се придржавате свих мјера заштите здравља и живота, а посебно о обавези исправног ношења маски, одржавање прописане социјалне дистанце и других прописаних мјера (постер о правилном понашању).

На сваком бирачком мјесту биће обезбјеђена материјално-техничка средства ради хигијенско-епидемиолошке заштите чланова бирачих одбора и самих бирача.
Водило се рачуна да се обезбједе посебни улази за свако бирачко мјесто (гдје је то могуће), само треба пратити обавјештење.
Бирачи се могу информисати о бирачком мјесту гдје гласају на бројеве телефона: 054/611-149, 054/490-458, као и слањем смс поруке на телефон 091/12 12 12.
Бирачи који гласају непотврђеним гласачким листићима своје право могу остварити на бирачком мјесту 021Б004- ОСНОВНА ШКОЛА ШАМАЦ (Фискултурна сала), али прије тога требају доћи у Центар за бирачки списак (Шалтер сала Општине Шамац), како би добили потврду са којом могу остварити своје бирачко право.
Бирачу који је позитиван на COVID-19 и/или који посједује Акт надлежног органа о обавезној изолацији бити ће на његов захтјев омогућено гласање путем COVID-19 мобилног тима.
Такви бирачи дужни су свој захтјев као и документацију којом располажу доставити ОИК Шамац путем: лица којег они одреде, на е-маил адресу:  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.  , као и на вибер поруку на телефон 066/770-829, у року од 72 часа прије дана избора.
Бирач којем је дијагностификовано обољење COVID-19 или који је добио Рјешење о изолацији након истека рока од 72 часа прије дана избора или на сам дан избора свој захтјев и документацију коју посједују је дужан доставити најкасније на дан избора до 9 часова ујутро.

Одлука о одређивању локације бирачких мјеста