Сјећање на погинуле борце ВРС у Доњој Слатини

У Доњој Слатини код Шамца је одата почаст десеторици српских бораца из овог мјеста који су погинули у протеклом рату, једном цивилу и једном несталом лицу.
Погинулима је служен помен, а потом су породице погинулих, представници локалне власти, мјесне и општинске Борачке организације и мјесне заједнице положили цвијеће и прислужили свијеће.

Предсједник Борачке организације општине Шамац Радован Зорановић рекао је да традиционално један дан у години одају почаст својим саборцима и поклањају се њиховим сјенима.
„Они су створили Републику Српску и наша је дужност и обавеза да их се сјећамо и поштујемо њихова дјела“, каже Зорановић.
Парастосу су поред породица погинулих и мјештана присуствовали представници локалне власти и Борачке организације Шамац.