Удружење Слатинаца из Швајцарске обезбиједилио пакетиће и новац за 51 дијете

Чланови Удружења Слатинаца из Слатине код Шамца, који живе и раде у Швајцарској су подијелили пакетиће и по 50 КМ за 51 дијете из Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама.
Члан удружења Слатинаца Невен Поповић каже да је једини успио доћи из Швајцарске како би обрадовао дјецу и са њима подијелио радост предстојећих празника.

Он је навео да је ова година била специфична због епидемије вируса корона, те да је поносан што је успио да дође и обрадује дјецу у име Слатинаца који воле родни крај.
"Ми смо сваке године организовали у Швајцарској "Слатинске сусрете" како бисмо прикупили средства. Ово је изостало због епидемиолошке ситуације, те смо путем телефона и друштвених мрежа успоставили контакт и прикупили средства за нашу дјецу", рекао је Поповић новинарима.

Начелник општинског Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић истиче да општина Шамац има канцеларију за дијаспору и добру сарадњу са привремено запосленима у дијаспори.
"Наши људи из дијаспоре одазивају се свакој акцији коју организујемо, а и сами су иницијатори акција које су спровели на нашем подручју", додао је Недић.

Предсједник Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Станислав Миловановић захвалио је члановима Удружења Слатинаца који већ четврту годину малишанима уручују пакетиће и новац.
"Ово је пријатељство које прераста у нешто вриједно за нашу дјецу. Прије неколико мјесеци чланови нашег удружења били су у хотелу "Терме" на Озрену, а боравак је финансирало Удружење Слатинаца из Швајцарске", рекао је Миловановић.
Прeдсjeдник Удружeњa Слaтинaцa Maркo Mилићeвић кaжe дa свaкe гoдинe oкo 100 пoрoдицa из Гoрњe Слaтинe кoje живe и рaдe у Швajцaрскoj oргaнизуjу "Слaтинскe сусрeтe" и тoм приликoм прикупe пoмoћ oнимa кojимa je пoтрeбнa.