Пакетићи за дјецу из Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама

Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама у Шамцу подијелило је 51 новогодишњи пакетић својим члановима, а њихови пријатељи из бањалучког Удружења "Човјек прије свега" уручили су 15 пакетића најмлађима, док је власник угоститељског објекта "Санремо" Јанко Дујмушић за малишане обезбиједио 51 пакетић и око 260 заштитних маски.

Секретар Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Јована Ћоралић рекла је да су Удружењу у набавци пакетића помогли општинска управа и различити донатори.
Она је захвалила Удружењу из Бањалуке и власнику "Санрема" Јанку Дујмушићу што су обрадовали дјецу и придружили им се у синоћњем дружењу у Кино дворани у Шамцу.
Ћоралићева је додала да је ово четврта година од како Удружење врши подјелу пакетића, а друга како то чини Дујмушић.
Она је навела да ће чланови Удружења данас у просторијама Дневног центра са мањим бројем дјеце окитити јелку.
Предсједник Удружења "Човјек прије свега" Јована Поповић рекла је да удружење постоји двије године и да се бави хуманитарним радом помажући социјално угроженим породицама.
Она је додала да су ове године одлучили да обрадују малишане у Шамцу пакетићима у којима су, између осталог, играчке и прибор за школу.

Дујмушић је истакао да је његова мисија помоћи онима којима је помоћ потребна и да то чини у складу са својим могућностима.
"Желим да наставим прошлогодишњу традицију и да подјелом пакетића обрадујем чланове нашег удружења уљепшам и покажем да су важан дио друштва. Подијелио сам и око 260 маски које су нам сада неопходне", рекао је Дујмушић и додао да је недавно ученицима и наставницима свих основних школа на шамачком подручју подијелио 1.300 маски.