Општински Фонд солидарности издвојио у прошлој години 16.500 КМ у хуманитарне сврхе

Из Фонда солидарности општине Шамац у протеклој години издвојено је 16.500 КМ за лијечење демобилисаних бораца и ратних војних инвалида, те за једнократне помоћи студентима, основцима и средњошколцима, рекла је предсједник овог фонда Ана Благоичевић.
Она је навела да су ових дана подијелили по 100 КМ за 36 студента, међу којима су троје дјеце погинулих бораца, а остали дјеца ратних војних инвалида и демобилисаних бораца, те додала овим поводом није организован пријем као до сада због пандемије вируса корона.

Благоичевићева је подсјетила да су подијелили и 30 новогодишњих пакетића.
Она је напоменула да је овај општински фонд крајем августа, пред почетак школске године, за 36 ученика основних и средњих школа дјеце демобилисаних бораца и ратних војних инвалида издвојио по 50 КМ, додавши да је претходно у мају за 15 матураната основних и средњих школа обезбиједио по 100 КМ.
Благоичевићева је навела да су у прошлој години имали и више од 35 захтјева за помоћ у лијечењу, те да су на сваки одговорили и издвојили више од 7.000 КМ.
Благоичевићева је истакла да општински Фонд солидарности, постоји 14 година, те да има 420 чланова, међу којима су сви локални функционери, већина радника Општинске управе и многи други, а општина годишње за његов рад издваја 2.500 КМ.