Промовисан први број часописа „Наша мисао“ у Шамцу и Обудовцу

Клуб историчара "Посавина" из Шамца промовисао је у Шамцу  и Обудовцу први број часописа под називом "Наша мисао" издат у тиражу од 150 примјерака, а чије покретање је финансијски помогла шамачка општина.
Часопис се већ налази на полицама библиотека у Бањалуци, Сарајеву, Модричи, Шамцу, Народној библиотеци у Београду и у Калуђерици.

Начелник Службе за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите Мишо Дервенић истакао је на промоцији, која је одржана у галерији Центра за културу, да је општини Шамац увијек у интересу да улажу у културу у омладину и генерално у проспоритет просвјете.
"Клуб историчара је активан и даје велики допринос развоју наше општине и ми ћемо ту бити и за њих и све друге видове сарадње, а и за друге невладине организације које желе да иду у овом правцу", каже Дервенић.

Предсједник Клуба историчара "Посавина" Маја Видовић каже да је идеја за покретање часописа "Наша мисао" потекла од чланова Клуба, јер су након истраживања утврдили да на овом подручју Посавине не постоји научно-стручни гласник.

Потпредсједник Клуба историчара "Посавина" професор Димитрије Живановић истиче да је идеја часописа да афирмише младе истраживаче који ће добити прилику да пишу, али и да промовишу историју као науку и писану ријеч.
"Идеја нашег часописа је да окупи младе људе. Покушаћемо у неком наредном периоду да часописа излази што чешће, бар два пута годишње", каже Живановић.