Активности у раду Скупштине

Новоизабрани предсједник Скупштине општине Шамац Симо Варадиновић најавио је да ће у наредном периоду покушати наћи начин да се уведу неке новине у раду локалне скупштине, а тражиће се и веће ангажовање скупштинских тијела.
"У наредном периоду уз сагласност одборника покушаћемо да идемо у правцу израде пројекта и аплицирање за добијање средстава у сврху информатичког опремања скупштинског сазива. То значи набавку лаптопа за све који учествују у раду Скупштине, а у сврху уштеде у припреми материјала", каже Варадиновић.

Он напомиње да се велика количина папира користи за штампање скупштинских материјала што се у наредном периоду мора смањити.
Предсједник Скупштине додаје да уколико направе пројекат и добију средства да би осавремењавање локалног парламента могло бити и кроз могућност учешћа одборника на сједници онлајн, који су одсутни из оправданих разлога.
Варадиновић подсјећа да су на првој сједници Скупштине изабрани предсједници и чланови скупштинских тијела, од којих очекује веће ангажовање него што је то било раније.
Он је истакао да је након конститутивне сједнице 5. јануара на првој сједници у радном дијелу усвојен буџет општине за 2021. годину, а наредно редовно засједање биће у знаку оних тачака дневног реда које због одржавања локалних избора у новембру мјесецу нису разматране и усвојене због неодржавања сједнице Скупштине.
"Ријеч је о Програму рада Скупштине који ће бити мало модификован у односу на претходне програме рада, а ту су и одређене одлуке везане законским роковима", каже Варадиновић.
Он је појаснио да је ријеч о приједлозима Одлуке о висини вриједности непокретности по зонама на овој територији, Одлуке о висини стопе пореза на непокретности за 2021. годину и Одлуке о утврђивању просјечне коначне грађевинске цијене по метру квадратном корисне површине стамбеног и пословног простора.