Ауто – пут ће проћи кроз пет мјесних заједница

Кроз подручје општине Шамац проћи ће око 11 километара диниоце ауто-пута Вукосавље-Брчко и тренутно се врши снимање на терену, исколичавање ове трасе након чега ће кренути експропријација земљишта и израда главног пројекта који ће детаљније дефинисати елементе ауто-пута, изјавила је начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић.

Она је навела да ће ауто-пут проћи кроз подручје мјесних заједница Корница, Горња Слатина, Гајеви, Средња Слатина и Обудовац, а прикључак на ауто-пут биће у Горњој Слатини и имаће директну везу са регионалним путем Шамац-Градачац.
Михаљчићева је навела да је становништво упознато о коначном нацрту који је на сталном јавном увиду на овом подручју, а одржано је и неколико састанака са становништвом мјесних заједница које се налазе на тој траси.
Она је додала да је општина и даље на располагању становништву за било какву комуникацију са ресорним министарством и са Јавним предузећем "Аутопутеви Републике Српске".

Михаљчићева је подсјетила да су у јулу прошле године са представницима Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију и "Аутопутева Републике Српске" одржали јавну расправу за други нацрт парцелације ауто-пута и гасовода дионце Вукосавље-Брчко, те да су након расправе и увида у План парцелације упућене примједбе за непостојање прикључка за ауто-пут за подручје општине Шамац.
"Одмах смо упутили примједбу према Министарству за просторно уређење, грађевинарство и екологију који је носилац припреме и "Аутопутевима" и одржали састанке у два надлежна министарства, гдје нам је обећано да ће прикључак бити планиран", рекла је Михаљчићева и додала да су добили позитиван одговор крајем септембра прошле године.