Одржана изборна Скупштина КК "Савовање"

Књижевни клуб "Савовање" из Шамца планира да поводом 45 година постојања штампа зборник.
На изборној скупштини за предсједника Књижевног клуба "Савовање" изабран је Илија Павловић, за замјеника предсједника Миладин Стојановић, а усвојени су извјештаји о четворогодишњем раду и финансијском пословању за 2020. годину.

Предсједник "Савовања" Илија Павловић, који је већ три мандата на челу овог клуба, каже да су у том периоду издали 100 књига.
Он је навео да су чланови "Савовања" учествовали са својим прилозима у многим зборницима широм Републике Српске, Србије, Швајцарске и Њемачке.

Павловић је напоменуо да лани нису имали ниједну промоцију, док у овој години планирају седам, те да је ријеч о представљању једне књиге објављене 2019. и шест из 2020. године.
"Надам се да ће у овој години бити бољи услови, јер смо због пандемије радили индивидуално или по групама. Имамо добре резултате и објавили само у прошлој години шест књига, имали два гостовања у Горњој Слатини и једно у школи у Црквини", рекао је Павловић у галерији Центра за културу.
Павловић подсјећа да имају 30 активних чланова клуба, од којих су четири у иностранству.

Начелник општинске Службе за друштвене дјелтаности и послове цивилне заштите Мишо Дервенић рекао је да ће општина пружати подршку овом клубу, као што су чинили и раније, како би превазишли проблеме које су имали.
"Књижевни клуб "Савовање" има традицију и општина ће сходно могућностима увијек бити уз вас", каже Дервенић.