Шамац и ове године у такмичењу „Ритам Европе“

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, директор телевизијског програма „Ритам Европе“  Игор Кардаревић и извршни директор „Ритма Европе“ Давид  Макевић су потписали Уговор у Шамцу и тиме догоговорили сарадњу и учешће општине Шамац и у другој години овог највећег музичког телевизијског програма у Републици Српској.

На састанку су подршку Уговору о сарадњи дали начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Мишо Дервенић и Наташа Маринковић која ће бити и координатор за општину Шамац на овом телевизијском програму.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић је рекао да је на овај начин општина Шамац  наставила позитивну праксу давања подршке дјеци и омладини своје општине подстичући их да своје таленте усавршавају и стичу нова знања.
Директор телевизијског програма „Ритам Европе“ Игор Карадаревић је истакао да ће на Радио телевизији Републике Српске дјеца из општине Шамац поново представљати једну амбасаду земаља Европе, Европске уније, Израела или Аустралије по узору на Евровизији.