Потписан Споразум о одржавању међународног фудбалског турнира у Шамцу и Модричи

На стадионима у  Шамцу и Модричи, 22. и 23. маја 2021. године биће одржан фудбалски спектакл – европско финале турнира „Champions Trophy“ (Трофеј шампиона), на којем ће учествовати екипе са дјецом узраста од 12 година.
Тим поводом у Шамцу је обављено потписивање Споразума о организовању и одржавању овог турнира, који су потписали: Ђорђе Милићевић, начелник општине Шамац, Јовица Радуловић, начелник општине Модрича и Alexander Rakowitz, предсједник Балкан Алпе адриа пројекта из Беча.

Они су овим споразумом регулисали међусобна права и обавезе, а извјесно је да ће турнир окупити екипе из цијеле Европе, које ће покушати, да преко Шамца и Модриче стигну до свјетског финала „Champions Trophy“, који се одржава у Бечу, од 18. до 20. јуна 2021. године и који окупља екипа са свих континената.
Први човјек овог пројекта, Alxander Rakowitz, истиче да су своје учешће на овом турниру потврдили француски Олимпик из Марсеја, енглески Midlzboro, београдска Црвена звезда, чека се потврда још неких реномираних екипа, а долазак на овај турнир једино је могућ преко квалификационих турнира, који ће се овог прољећа играти у цијелој Европи.

Отварање турнира планирано је у Шамцу, утакмицом Црвена звезда – Олимпик Марсеј, послије 30 година и дуела финала купа шампиона у Барију, а затварање турнира је на стадиону „Др Милан Јелић“ у Модричи.
Ђорђе Милићевић, начелник општине Шамац истиче  да уколико епидемиолошки услови не дозволе за одигравањем турнира Споразумом је предвиђен други термин одржавања.
Он је рекао да га посебно радује сарадња „АЛФЕ Модрича“ и ФК „Борац” Шамац који ће такође бити учесници, те је ово прилика да се двије општине промовишу и представе у правом свјетлу, као и цијела Посавина.

Јовица Радуловић, начелник општине Модрича истиче да га радује што Модрича и Шамац настављају сарадњу на начин да сва спортска културна дешавања у ове општине враћају на мапу оних градова који се могу похвалити тиме да имају организацију великих спортских догађаја.
Подршку овом пројекту дао је и Петар Јелић, предсједник Подручног фудбалског савеза из Добоја истакавши значај овог турнира за развој омладинског фудбала на добојској регији рекавши да му је задовољство да су двије чланице које представљају подручни савез  одлучиле да се ухвате у коштац са оганизацијом и представљаће нешто ново на овим просторима.