Успјешно завршено полагање испита за управљање моторним чамцем (ФОТО)

Обука и полагање испита за управљање моторним чамцем организовани су у Шамцу, уз поштовање свих епидемиолошких мјера, за 60 кандидата из општина Републике Српске и Федерације БиХ (ФБиХ), од којих су сви успјешно положили испит.
Начелник Службе за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите општине Шамац Мишо Дервенић рекао је да је ово 16. полагање испита за управљање моторним чамцем.

"На овај начин и овим активностима ћемо квалитетно и радно обиљежити Међународни дан цивилне заштите", каже Дервенић и додаје да је испит за управљање моторним чамцем до сада успјешно завршило око 700 кандидата.
"Општина Шамац је сносила трошкове полагања за припаднике општинске Јединице за спасавање и заштиту на води, те на такав начин додатно оспособљавамо припаднике Цивилне заштите", рекао је Дервенић.
Он је додао да је током 16 година општина Шамац финансирала 100 својих суграђана за управљање чамцем и спасавање на води.
Полагање писменог дијела обављено је у хотелу "Плажа", а практичан дио обуке и полагање обављени су на ушћу ријеке Босне у Саву.
Обуку су организовали Одјељење за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите општине Шамац, Министарство саобраћаја и веза Републике Српске и Капетанија пристаништа Брчко.
У практичном дијелу на ријеци Сави учествовали су и спасиоци Црвеног крста Шамац.