Одржан 27. традиционални шаховски турнир у Обудовцу (ФОТО)

Шаховски клуб "Црвена звијезда" из Обудовца организовао је 27. турнир у шаху, на којем је учествовало 18 шахиста из категорија омладинци, сениори, кадети и пионири, из свих дијелова општине Шамац.
Турнир је, уз поштовање свих епидемиолошких мјера, одржан у Дому културе "Милан Јелић" у Обудовцу.
Традиционално шаховском турниру присуствовао је и вршилац дужности начелника за финансије Велимир Андрић.

Андрић  је рекао да општина Шамац подржава  и наставиће подржавати такве активности, те да су Буџетом планирана средства за све спортске колективе, а између осталог и за шаховски клуб.
„С обзиром да је и велики број дјеце у различитим категоријама заинтересован и учествује у раду постижући  значајне резултате ми ћемо увијек стојати на располагању и подржавати све те активности“, каже Андрић.
У конкуренцији сениора новчана награда од 150 КМ и прво мјесто припали су Новаку Иличићу, друга Цвијетину Зорановићу (100 КМ) и трећа награда од 50 КМ Никици Јоксимовићу.
Златну медаљу и пехар за прво мјесто у конкуренцији омладинаца однијела је Драгица Симић, друго мјесто, односно сребрну медаљу Душан Јоксимовић, а треће мјесто и бронзану медаљу освојио је Илија Ристић.
У конкуренцији кадета, медаљу за освојено прво мјесто добила је Хелена Гајић, друго, односно сребрну медаљу, Петар Симић и треће мјесто Миленко Перкановић, који се окитио бронзаном медаљом.
У конкуренцији пионира златну медаљу освојио је Матеј Стевановић, сребрну Бојан Вуковић и бронзану медаљу Миле Јосић.
Предсједник обудовачког Шаховског клуба "Црвена звијезда" Недо Симић рекао је да су у Дому културе "Милан Јелић" шахисти из Обудовца и цијеле општине Шамац имали фер игру.
Покровитељ манифестације је општина Шамац.