Одржана Скупштина Црвеног крста

Шамачки Црвени крст ће у сарадњи са швајцарским Црвеним крстом у БиХ, чије је сједиште у Тузли, наставити и у наредне четири године да реализује пројекат "Здравље и старење - њега и помоћ у кући", речено је на сједници Скуштине општинске организације ЦК.

Предсједник Скупштине Црвеног крста у Шамцу Озрен Станимировић рекао је да ове цијеле године ЦК Шамац прославља 100 година постојања и рада, те да ће обиљежавање бити и све манифестације у склопу стогодишњице  које дозвољавају услови пандемије.
Станимировић  је рекао   да су прошле године испунили све зацртане циљеве иако је била пандемија са корона вирусом, а радили су и на омасовљењу подмлатка и омладине ове организације, што ће наставити и у овој години.
"Имамо велики број волонтера. Обиљежили смо недјеље Црвеног крста, туберколозе и др. Радили смо здравствено просвјећивање, те реализовали три добровољне акције давања крви у којима је учествовало више од 250 лица и прикупљено више од 200 доза крви", навео је Станимировић.

Он је подсјетио да Црвени крст сваке године организује такмичења за ученике основних и средњих школа о различитим темама, попут познавања покрета Црвеног крста, мина и указивања прве помоћи.
"Врло успјешно реализујемо све програме, а трудићемо се да буде још боље", додао је Станимировић.
Станимировић је подсјетио да шамачки Црвени крст има и волонтере који су дио групе спасилаца.
"Имамо екипу спасилаца која је обучена. Сваке године се повећава број волонтера и омладинаца и све их је више, а то нам омогућава да боље радимо", истакао је Станимировић.
Он је поручио да ће у овој години испоштовати све традиционалне активности, али и радити на увођењу нових садржаја рада, повећању броја чланова, омасовљењу волонтера, те формирању нових мјесних организација у школама и мјесним заједницама.
На данашњој сједници усвојен је извјештај о раду за 2020. годину, програм рада за 2021. годину и финансијски план.