Побједник Аудиције биће накнадно изабран

У Шамцу је одржана аудиција за учеснике у музичком такмичењу "Ритам Европе", али због јаке конкуренције представници из ове општине нису изабрани већ ће то накнадно учинити продукција у Београду, рекао је музички директор такмичења Милош Марковић.
Учествовало је више од 20 ученика основних школа са шамачког подручја, плесни клуб "Принцес" и умјетничке школе традиционалног пјевања "Јована Секулић".

Мaрковић је навео да је аудиција добро прошла, али да желе да буду сигурни у одабир, па ће то учинити заједно са продукцијом у Београду када прегледају све снимке учесника.
"Прошле године Шамац је имао изврстан тим који је представљао Чешку", рекао је Марковић.
Марковић је подсјетио да ће и ове године на такмичењу учествовати дјеца из 14 општина Републике Српске који ће представљати исто толико земаља Европе.
"Побједника бира публика и жири градова. Ове године новитет је стручни жири који ће учествовати у одабиру побједника. Такмичење се очекује на јесен у Лопарама, који је прошлогодишњи побједник", навео је Марковић.

Он је навео да ће одабрани такмичари имати прилику да током пет мјесеци раде сваке недјеље са њима и да свој таленат за пјевање и плес усавршавају са тренерима гласа и умјетничким директорима сценског перформанса програма "Ритам Европе".
Међународно музичко такмичење "Ритам Европе" одржава се већ 12 година уз подршку амбасадора бројних земаља ЕУ, Аустралије и Израела.