Одржана четврта редовна сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Одборници Скупштине општине Шамац усвојили су данас извјештај Главне службе за ревизију о спроведеној финансијској ревизији општине Шамац за 2019. годину и Акциони план за отклањање неправилности по извјештају о ревизији консолидованих финансијских извјештаја општине Шамац за 2019 годину.

Вршилац дужности начелника Одјељења за финансије, Велимир Андрић рекао је да је ријеч о 11 препорука које је Главна служба ревизије дала на извјештај који је спровела и већина тих препорука је техничке природе.
"Ријеч је о књиговодственом евидентирању и о још неким документима које је Скупштина општине Шамац предвидјела да буду усвојени током 2021. године. Мислим да је овај извјештај прихватљив, иако је то мишљење са резервом, оно је са најмањим бројем препорука по досадашњим извјештајима Главне службе ревизије", рекао је Андрић.
Предсједник Скупштине општине Шамац, Симо Варадиновић рекао је након сједнице да је усвојена Одлука о програму и календару културних дешавања на територији општине Шамац за 2021. годину који је направљен у сагласности са свим културно-умјетничким друштвима које егзистирају на овој територији, као и Центром за културу.
Он је навео да је за Дан општине 15. априла планирана изложба слика "Шамац у сликама" гдје ће у улици у пјешачкој зони бити истакнуте све знамените фотографије из историје Шамца, а у просторијама зграде гдје се налази Стари сат фотографије свих знаменитих личности са подручја наше општине.
"Планирано је одржавање дјечијих представа у Шамцу и Обудовцу, као и предавање у Галерији центра за културу о историји Шамца, те да се направи документарни филм који би све то пропратио", рекао је Варадиновић.
Он је подсјетио да је ово амбициозан план, али да све ове активности зависе од епидемиолошке ситуације.
Варадиновић је додао да су у другом дијелу године кроз ову одлуку планиране активности Центра за културу као што су одржавање књижевног фестивала "Милица Бабић", а у плану је и одржавање сајма књига на отвореном, сајма меда, одређене музичке манифестације неафирмисаних локалних група на Кеју и друго.

На данашњој редовној, четвртој сједници Скупштине одборници су дали сагласност  Извјештају о раду Одбора за жалбе за 2020. године, информација о реализацији Програма обављања и финансирања заједничке комуналне потрошње у 2020. години, информација о реализацији Програма одржавања, заштите, реконструкције и изградње локалних путева и улица на територији општине Шамац у 2020. години.
Подршку одборника добила је и информација о реализацији уговора о закупу пословних простора и објеката у својини општине Шамац и пословних простора којима располаже општина Шамац у 2020. години, те информација о стању јавне расвјете на подручју општине Шамац за период јануар 31. 12. 2020. године.