Одржана сједница Штаба за ванредне ситуације

Епидемиолошка ситуација у Шамцу је задовољавајућа и неће бити уведене рестриктивније мјере, али ће бити појачана контрола рада угоститељских објеката и свих правних лица, закључено је данас на сједници Штаба за ванредне ситуације.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић позвао је грађане на поштовање свих мјера, констатујући да највећи дио привредника и власника угоститељских објеката поштује мјере које су на снази.

"За нулту сам толеранцију када је ријеч о већим окупљањима и приватним забавама који ће бити предмет контроле у наредном периоду", рекао је Милићевић.
Он је навео да охрабрује чињеница да шамачки Дом здравља има највећи проценат вакцинисаних радника, те да се својим породичним љекарима за вакцинацију до сада јавило више од 600 грађана.
Епидемиолог Јован Живковић каже да је епидемиолошка ситуација у посљедњих седам дана задовољавајућа, те да се биљежи благи пораст обољелих, али ништа претјерано што би морало да брине.
Он је додао да треба поштовати мјере и придржавати их се максимално, јер предстоје празници, што значи да ће бити већег броја окупљања, која су фактори ризика за заражавање.
"На шамачком подручју тренутно имамо 13 позитивних лица на вирус корона, четворо чекају налазе тестирања, а у изолацији их је 32. Вакцинисано је укупно 94 лица од који су највећи број здравствени радници", каже Живковић.