Подмладак Црвеног крста у акцији садње дрвореда

Млади чланови Црвеног крста, подмладак ЦК,  у Шамцу су  завршили акцију садње дрвореда са око 50 украсних садница код маркета "Бинго" и у мјесној заједници Ново Село два.
Подмлатку Црвеног крста помогли су и представници општине Шамац и Комуналног предузећа.

Секретар Црвеног крста Шамац Даница Радуловић рекла је да су саднице добили од Центра за сјеменско расадничку производњу из Добоја поводом Свјетског дана шума.
Она је навела да међу украсним садницама, које се данас саде, највише има горског јавора.

"Циљ ове акције је да се подигне свијест свих о заштити и чувању шума и околине у којој живимо. На овакав начин подижемо свијест омладине и осталих, а истовремено чувамо здравље свих нас и наше околине", рекла је Радуловићева.
Црвени крст Шамац и општина Шамац обезбиједили су кроасане, воду и сокове за учеснике акције.