Одржавање и реконструкција макадамских и асфалтних путева

Укупан буџет општине Шамац за санацију, одржавање и реконструкцију макадамских и асфалтних путева за ову годину износи око 250.000 КМ, рекла је начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Ведрана Михаљчић.
Она је навела да је програмом за одржавање и реконструкцију путева око 30.000 КМ планирано за санацију ударних рупа на свим асфалтним путевима на овом подручју, док је око 50.000 КМ планирано за одржавање макадамских путева.

"Осим редовног одржавања, овим програмом је предвиђено асфалтирање улице у дужини од 500 метара у мјесној заједници Ново село два која ће бити финансирана комплетно из буџета општине са око 73.000 КМ, а у склопу асфалтирања улице планирано је чишћење канала поред те улице", рекла је Михаљчићева новинарима.
Она је навела да је планирана изградња пјешачке стазе дуге око 250 метара од Улице цара Душана према пруђанском мосуту, код зграде Суда, средствима из буџета.
"Договорили смо у фебруару са мјештанима мјесне заједнице Баткуша да се у току ове године асфалтира један дио путног правца Вреоци, уз суфинанисирање грађана са 40 одсто вриједности која буде процијењена за ту дионицу", рекла је она.
Члан Савјета мјесне заједнице Ново село два Марко Тодић рекао је да ће асфалтирање улице бити од великог значаја за мјештане, те да се надају да ће таквим темпом наставити радити и двије преостале улице.
Мјештанка Јована Станковић навела је да у тој мјесној заједници има много мале дјеце, да се љети диже прашина, када је киша има воде на путу, те да би асфалтирање било веома значајно.