Начелник посјетио Жупу Тишина

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић је честитао празник вјерницима католичке вјероисповјести и тим поводом посјетио Жупу Хрватска Тишина.
Честитајући Ускрс вјерницима католичке вјероисповјести начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић је рекао да је јасна жеља  и порука  да су  празници све три конфесије у БиХ дани нашег зближавања,  дани у којима ћемо пружити руку једни другима погледати у будућност и јасно рећи да је суживот на овим просторима ствар који нема алтернативе.

Он је додао да се путем Фонда за повратак, садашњег Секретаријата за повратнике и избјеглице значајан дио се средстава од стране Владе РС издваја за подршку вјерским заједницама на подручју општине Шамац, једним дијелом суфинансира општина Шамац и тако  ће бити у наредном периоду.
Честитајући празник замјеник начелника општине Ђуро Ивановић је истакао да се нада да ће ова година бити прекретница за епидемију, а онда ће наставити са реализацијом пројеката који су  стали отприлке прије годину дана.
Он је додао да Општина Шамац улазе у повратничке мјесне заједнице у складу са својим могућностима, те да имају грант за повратак чиме реализују одређене пројекте везане  за помоћ у реализацији активних и свакодневних проблема у мјесним заједницама.