Радни састанак за израду Плана управљања за заштићено станиште „Тишина“

Одлуком Владе Републике Српске, у октобру 2019. године Бара Тишина је проглашена заштићеним Стаништем, а Општина Шамац Управљачем заштићеног Станишта.
Обавеза општине Шамац, као управљача је да донесе план управљања, те је у четвртак 1.4.2021. године са почетком у 12 часова у просторијама Општинске управе Шамац одржан радни састанак за израду Плана управљања за заштићено станиште Бара Тишина.

Учесници радног састанка су били: представници управљача, представници Републичког завода за заштиту културно-историјског и природног насљеђа Републике Српске, представници Центра за животну средину Бања Лука, носиоци израде плана „Arbor magna“ Бања Лука, представници МЗ Тишина, представници Спортско-риболовачког друштва „Шамац“, ловачко удружење „Фазан“ и пољопривредни произвођач Чедомир Боројевић из МЗ Тишина.

Уводну ријеч су одржали предсједник Скупштине општине Шамац, Симо Варадиновић и начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове, Ведрана Михаљчић, након које су представници Републичког завода одржали презентацију примјера добре праксе на сличним стаништима у региону.
Послије презентације отворена је дискусија у којој су учествовали сви пристутни, те су дефинисани конкретни циљеви који ће бити обухваћени Планом управљања.

„Ово представља један од првих корака за израду Плана управљања за који смо обавезни да донесемо. Документ Плана управљања би према динамици израде требало да буде завршен почетком јуна 2021. године.“ изјавила је Михаљчићева.