Обиљежена крсна слава Храма у Доњој Слатини

У Цркви Светог Лупа у Доњој Слатини код Шамца је служена Света литургија поводом крсне славе тог мјеста и храма - јединог у Српској православној цркви (СПЦ) посвећеног овом светитељу.
Свештеник Драган Павловић је у бесједи истакао да је ова црква, саграђена и освештана 2006. године, једина у цијелој СПЦ која је посвећена овом великом светитељу цркве Христове, учитељу и молитвенику пред пријестолом Божијим.

Свештеник је нагласио да се у цркви у Доњој Слатини, од њене изградње, окупља народ ове парохије да обиљеже славу храма и цијелог села, јер храм чине живим они који долазе на молитве.
Он је указао на потребу човјекољубља и у овом савременом веома тешком времену јер је то порука Јеванђеља, као и на молитву Богу да се не скрене са правог пута који је тежак и трновит.
"Треба да се молимо Господу Богу за милост Божију и за нас и за све ближе, да се молимо да нам Господ Бог буде помоћник да издржимо на том путу спасења", навео је свештеник Павловић.
Павловић је нагласио да је ово крсна слава и одређеног броја вјерника у овој парохији.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, који је присуствовао литургији, рекао је да се Општинска управа увијек одазове позиву и помаже Цркву, уз подсјећање да се током године за вјерске заједнице на шамачком подручју издавају одређена средства, а ове године је то износ од 15.000 КМ.
Честитајући крсну славу Храму и доњослатинцима Милићевић је истакао да се увјек радо одазива оваким догађајима.
Кум крсне славе у Доњој Слатини био је Ведран Ђурђевић, а за наредну годину кумство је преузела Ана Kикић мјештанка Доње Слатине.
Крсној слави у Доњој Слатини, поред вјерника парохије Доње и Горње Слатине присуствовали су и начелници Одјељења за финансије Велимир Андрић и начелник Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић.