Обиљежен Дан српског јединства, слободе и националне заставе

На заједничком састанку представника политичких партија које дјелују на шамачком подручју, а у организацији шамачке парохије у сали парохијског дома цркве Светог Великомученика Димитрија је обиљежен Дан српског јединства, слободе и национане заставе и дата симболика овом дану, а учесници сматрају да сви требају из свог домена да дају допринос  и помогну шамачку парохију и општину Шамац.
Састанку су присуствовали предсједници општинских одбора СДС, СНСД, СП Српске и ПДП.

У Обудовцу код Шамца је служен парастос за 100 српских добровољаца, учесника пробоја Солунског фронта са подручја општине Шамац, као и за 18 погинулих и умрлих припадника резервног састава ЈНА који су били зачетници одбране српског живља на простору од Модриче до Брчког.
Парастос је служен поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, који заједнички обиљежавају Србија и Република Српска, као и 30 година од мобилизације прве групе резервног састава ЈНА.

Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да жртве никада не смију бити заборављене, те да младим нараштајима стално треба говорити и подсјећати их на жртве које су дате.
Помен су служили свештеници обудовачког храма у присуству представника локалне власти, борачке организације, демобилисаних бораца, као и потомака солунских добровољаца.
Поред  осталих вјенце на споменике у Обудовцу палим борцима на Солунском фронту положили су представници Клуба историчара “Посавина.

Светлана Павловић, дипл.журналиста