Представљени учесници музичког програма „Ритам Европе“

Учесници највећег дјечијег и омладинског музичког такмичења “Ритам Европе”, а који ће представљати општину Шамац, данас су на прес конференцији позвали све становнике општине Шамац и шире да у суботу 25. септембра у 17 и 20 на РТРС подрже и гласају за њих на број  091510720 Пјесма 2.
Са пјесмом Краљевине Шведске Шамац ће представљати ученици у дуету  Андреа Лазендић и Сергеј Стефановић и плесачки тим Тања Ђукић, Тијана Пејић, Сузана Поповић и Маја Горановић ученице основне школе.

Ученица Средње школе „Никола Тесла“, прошлогодишња учесница „Ритма Европе“ Андреа Лазендић каже да је врло задовољна учешћем на такмичењу прошле године, те да ове године очекујуе побједу уз подршку свих грађана општине Шамац и шире.
Плесачица Маја Горановић истиче да су се припреамали неколико мјесеци и одвајали дневно по неколико часова за тренинг, те се нада успјеху.
Директор програма „Ритам Европе“ Игор Карадаревић данас на прес конференцији у Шамцу истакао да је задовољство сарађивати са општином Шамац која се труди да подржи дјецу из своје општине да учествују у овом програму.
„Имамо партнерски однос са општином Шамац већ двије године. Надамо се ћемо пронаћи и још један вид сарадње када се споје деца РС, Србије и Црне Горе и када будемо на три националне телевизије пројекат који ћемо надам се реализовати“, каже Кардаревић додајући да деца из Шамца посједују велики таленат.

Координатор пројекта из општине Шамац  Наташа Маринковић истакла је да општина другу годину заредом подржава пројекат „Ритам Европе“ као и све пројекте када је у питању подршка младим људима, поготово младим људима са талентом.
„Као координатор пројекта било ми је задовољство да, прије свега кроз једно дружење наша дјеца осјете дух наступа на такмичењу. Остаје ми само да позовем све наше становнике и шире да у ових преосталих седам дана гласају,  да подржимо нашу дјецу како би остварили што бољи пласман, да не кажем и побједу, јер је побједа и само учествовање“ , каже Маринковићева.
Гласајте на број 091510720 Пјесма 2 и подржите нас, заједничка је порука са прес конференције учесника „Ритма Европе“.

Светлана Павловић, дипл.журналиста