Обиљежена крсна слава Света Петка у Баткуши

У Mjeснoj заједници Баткуша црква посвећена Светој Петки данас је обиљежила своју крсну славу уз присуство мјештана ове парохије. Након Свете литургије уприличена је славска трпеза и подијељене захвалнице општини Шамац и заслужним појединцима који су помогли уређење црквеног дворишта.
Кум славе је била породица Стевановић из Баткуше, а кумство за наредну годину преузела је породица Танасић из Баткуше.

Свештеник, јереј Милан Михајловић каже да је Света Петка крсна слава цркве и села и њихов заштитни знак, те се сваке године на овај дан окупи много парохијана и након литургије слави.

„Сваке године настојимо да до славе Света Петка урадимо нешто ново од прилога које добијамо. Ове године смо урадили ограду око црквеног дворишта, а у цркви је урађено 50 м2 фресака“, каже Михајловић.

Он је подсјетио да је прошле године Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије освјештао Светосавски дом у порти Храма Свете Петке у Баткуши, те том приликом за допринос у развоју и помоћ цркви у Баткуши додијелио захвалницу општина Шамац, коју је преузео начелник Ђорђе Милићевић, а другу вјерница Соки Михајловић.

Данашњој прослави поред парохијана присуствовали су предсједник Скупштине општине Симо Варадиновић и начелник Одјељења за финансије Велимир Андрић.