Пререгистрација и проширење права шамачког удружења родитеља са четворо и више дјеце

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и предсједник Републичког удружења родитеља са четворо и више дјеце Миладин Готовац договорили су данас на састанку пререгистрацију шамачког удружења, које у општини Шамац постоји дуже, али није било активно.
Милићевић је рекао да је договорена пререгистрација удружења у Шамцу наредне седмице, као и проширење његових права.

"Разговарали смо и о проширењу права за породице четворо и више дјеце и договорили подршку у оквиру буџета општине Шамац за идућу годину шамачком удружењу, које ће наставити са радом", навео је Милићевић.
Милићевић је истакао да општина сваки мјесец издваја по 150 КМ за 17 породица са четворо и више дјеце, те по 100 КМ за рођење првог и другог дјетета, 1.000 КМ за рођење трећег дјетета, те по 500 КМ за рођење четвртог и сваког наредног.
Он је додао да је подршка  општине Шамац породицама са четворо и више дјеце, ако не највећа у РС онда сигурно у врху оних општина коју дају подршку овим породицама.
Предсједник Републичког удружења родитеља са четворо и више дјеце Миладин Готовац, након састанка рекао да су договорили пререгистрацију шамачког удружења и да се исто прикључи републичком, те да се заједнички ради у интересу свих породица у Српској.
„Посебно се захваљујем начелнику у дијелу подршке програму рада, подршке породици. Надам се да ће нас подржати у Савезу општина и градова РС чији је он члан и сматрам да сви заједнички можемо успјети у овом пројекту“, каже Готовац.
Он је додао да су за предсједника шамачког удружења родитеља са четворо и више дјеце предложили Бранку Гајановић из Шамца, мајку петоро дјеце.
Бранка Гајановић, која је професор математике и информатике, рекла је да ће радити на томе да се шамачко удружење покрене и да очекује подршку општине.
"Први задатак, након пререгистрације, биће да још једном провјеримо колико је таквих породица. До сада их је 17 које редовно добијају од општине по 150 КМ мјесечно. Након тога радићемо на унапређењу нашег положаја", навела је Гајановићева.