Јавна здравствена установа Апотека Шамац

Николе Тесле бб, 76230 Шамац
+387 (0)54 611 103
www.apotekasamac.com

ЈЗУ Апотека Шамац основана је 01. 08. 1995. године од стране Скупштине Општине Шамац и од тада ради као самостални правни субјект.

Апотека Шамац у својој дјелатности врши:

медицинско снабдијевање становништва лијековима и помоћним љековитим средствима

израђује магистралне препарате,

прати савремена научна и стручна достигнућа у области фармакотерапије,

води законом прописане евиденције и шаље извјештаје надлежним државним службама.

У свом раду, у складу са принципима “Добре апотекарске праксе“, пружа пацијентима информације о правилној употреби лијекова, нуспојавама, интеракцијама и токсичности лијекова.

За обављање своје дјелатности Апотека испуњава законом прописане услове у погледу кадра, простора и опреме.

Запослени у ЈЗУ „Апотека Шамац“ континуирано раде на унапређењу фармацеутске здравствене заштите, као што је:

обезбјеђивање правилне самомедикације болесника, што подразумијева употребу квалитетних, ефикасних, сигурних, одобрених ОТЦ препарата који се примјењују према упутству и уз правилан савјет стручне особе,

• утицај на рационално прописивање и употребу лијекова,

унапређивање здравља и спречавање болести, што не представља само пружање савјета о неопходности промјена у начину живота (одвикавање од штетних навика и правилан начин исхране), већ и едукација и оспособљавање појединца да сам контролише и чува своје здравље,

праћење здравственог стања болесника, нежељених ефеката, интеракција лијекова и др.

Продајни програм

Продајни програм ЈЗУ "Апотека Шамац" чини широк асортиман лијекова и парафармацеутских производа.

Са максималном пажњом посвећујемо се нашим купцима, понуда се непрекидно шири и прилагођава потребама и условима тржишта.

Наш асортиман представљају:

- Лијекови